Преговарящите от Израел, САЩ, Египет и Катар са се споразумели за освобождаването на останалите американски и израелски заложници. Това каза източник, запознат с въпроса, цитиран от NBC News. Проектът е бил представен и на Хамас.
Още: Заради Кашмир: Армиите на Пакистан и Индия в повишена бойна готовност
Още: Доказано: Тръмп е излъгал за ключов разговор със Си Дзинпин
Още: Белият дом: Обещаващи са разговорите с "Хамас" за сделка за заложници
Споразумението, договорено във френската столица Париж, ще доведе до освобождаването на задържаните от Хамас заложници на етапи, придружено от паузи в боевете и доставки на помощ за Газа. В замяна се очаква палестинските затворници, задържани от Израел, също да бъдат освободени. В екипите на преговарящите са участвали висши представители на Катар и шефове на разузнаването от другите страни.
Още: Шефът на ЦРУ ще посредничи за сключването на сделка за заложниците в Газа
Още: Путин благодари официално на Ким Чен Ун, че го спаси от украинците в Курска област
Още: Върнал се за телефона си: Спасиха два пъти неподготвен студент в планината
Съгласно споразумението за прекратяване на огъня през ноември бяха разменени повече от 100 израелски заложници и 240 палестински затворници, но то се разпадна след седмица. Хамас все още държи повече от 100 заложници в Газа.
Още: "Хамас" с предложение: Освобождава заложниците срещу всички палестински затворници
Още: Премиерът на Япония е на посещение във Виетнам
Още: Китай атакува: Армията на Пекин окупира земя на Виетнам (СНИМКИ)