Израел ще разреши на всички граждани на Съединените щати, включително на тези, които живеят в палестинските територии, да влизат без визи. Решението е включено в рамките на реципрочно споразумение, подписано днес, съобщиха от кабинета на министър-председателя.
Още: 19 жертвите на алкохолно натравяне в Истанбул
"Това ще позволи на всеки американски гражданин да влезе в Израел, а впоследствие, когато Израел бъде приет в програмата, ще позволи на израелските граждани да влизат в САЩ без виза", се казва в съобщението, цитирано от АФП. От споразумението ще се възползват всички американски граждани, включително гражданите с двойно гражданство и американските граждани, живеещи на Западния бряг и в ивицата Газа, се казва в изявлението.
Израел признава суверенитета на Мароко над Западна Сахара
Досега палестинците с американско гражданство не можеха да влизат в Израел през летище "Бен Гурион", без да получат визи, а трябваше да влизат през Йордания. Гражданите на 40 държави са освободени от визи за кратък престой в САЩ за отдих или по работа. Израел води преговори от години, за да се включи в програмата, предава БГНЕС.
Още: Истанбулската адвокатска колегия е обвинена в "терористична пропаганда" в подкрепа на ПКК
Още: Иран отрича някога да е планирал да убие Тръмп
Говорителят на Държавния департамент Матю Милър заяви, че изпълнението на споразумението ще бъде наблюдавано, като добави, че до 30 септември Съединените щати ще решат дали Израел може да бъде включен в програмата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Арестуваха отстранения от власт президент на Южна Корея (ВИДЕО)
Още: Следователи в нов опит да арестуват президента на Южна Корея, стигна се до сблъсъци (ВИДЕО)
Израелският парламент прие на първо четене съдебната реформа
Съобщението беше направено в момент, когато израелският президент Исаак Херцог е на официално посещение в САЩ, на фона на напрежението между американския президент Джо Байдън и правителството на министър-председателя Бенямин Нетаняху, което Вашингтон смята за "крайно".