От 1 октомври руската агенция ИТАР-ТАСС започва да използва марката ТАСС в своите новинарски емисии, предаде агенцията.
Още: "Хамас" обвини Тръмп, че усложнява постигането на примирие в Газа
Още: Без война - бомби: Южнокорейски изтребители се объркаха в цивилен район (ВИДЕО)
Изписването на названието на агенцията, в това число при цитирането на други медии от утре ще изглежда така: ТАСС/TASS /в кратка форма/ или "Руска Информационна агенция "ТАСС"/"Russian news agency TASS" /в пълна форма/.
Освен това названието ТАСС и новият фирмен стил на агенцията ще се използват и в другите комуникации – в интернет-ресурсите, деловата полиграфия, рекламните материали и суверенната продукция.
Намерението на ръководството на агенцията да се върне към старата си марка беше оповестено на 1 септември.
Още: Писна й от туристи: Северна Корея се затвори отново за света
Още: Meteobalkans: Опасност в Турция. Идват пясъчни бури
Името ТАСС вече няма да е абревиатура, нито ще се разшифрова. В миналото това име беше "Телеграфна агенция на Съветския съюз".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ядосан зрител осъди кино - за прекалено дълги реклами. Ето колко продължили
Още: Арабската лига контрира плана на Тръмп за Газа със свой проект, президентът на САЩ не го хареса