Още: Без война - бомби: Южнокорейски изтребители се объркаха в цивилен район (ВИДЕО)
Още: Писна й от туристи: Северна Корея се затвори отново за света
Терористичната групировка "Хизбула", която действа в Ливан и е подкрепяна от Иран, съобщи в понеделник за двама свои членове, убити при израелски удари. С това общият брой на убитите екстремисти от групата от началото на войната в Ивицата Газа достига 100 души.
Още: Блинкен: Войната в Ивицата Газа трябва да приключи до Нова година
Това число включва членове на "Хизбула", убити от удари на Израелските отбранителни сили (ЦАХАЛ) в Южен Ливан в отговор на многократни нападения по границата, както и няколко убити в Сирия.
Още: Meteobalkans: Опасност в Турция. Идват пясъчни бури
Още: Ядосан зрител осъди кино - за прекалено дълги реклами. Ето колко продължили
Израелски служители в областта на отбраната смятат, че числото на убитите е по-високо, а "Хизбула" прикрива истинския брой на загиналите в своите редици.
Още: Нетаняху напусна заседание за разговор с Путин, недоволен е от Русия в ООН
Още: Арабската лига контрира плана на Тръмп за Газа със свой проект, президентът на САЩ не го хареса
Още: Новият началник на израелската армия: Няма да спра докато не унищожа "Хамас" (ВИДЕО)
Снимка: Getty Images
Още: Атентат с много жертви: Кола бомба се взриви в Северозападен Пакистан
Още: Китай: Ако САЩ искат война, готови сме да се бием докрай
Удари от Ивицата Газа по Израел
От Газа в понеделник бяха изстреляни ракети към района на Тел Авив. В столицата, а още в Холон, Ор Йехуда, Бат Ям и околните населени места прозвучаха предупредителни сирени, пише The Times of Israel.
Сирените звучат и в Ришон Лецион, Палмахим и Бейт Даган. Няма съобщения за щети или ранени.
Още: "Хамас": Нито един заложник няма да напусне жив, ако исканията ни не бъдат удовлетворени