Военното крило на групировката "Хамас" обяви, че ще в събота (22 февруари) ще освободи още шестима от израелските заложници, предаде Ройтерс, цитирана от БТА. Според съобщението на "Хамас" имената на заложниците са Елия Коен, Омер Шемтов, Тал Шохам, Омер Венкерт, Хишам ас Сайед и Авера Менгисто. Последните двама са цивилни граждани, които са влезли в Газа преди десет години и оттогава са държани там.
ОЩЕ: Израел обвини "Хамас", че е върнало друго тяло на заложник
Това не е тялото на Шири Бибас
След като израелски експерти заявиха, че едно от телата, които са им предадени от "Хамас", не е на нито един от заложниците, държани в Газа, днес групировката съобщи, че ще проучи дали не е станала грешка.
ОЩЕ: В ковчези: "Хамас" предаде на Израел телата на четирима заложници (ВИДЕО)
Според вчерашно изявление на говорител на правителствените сили на "Хамас" в Газа е възможно да е допусната грешка при предаването на телата на заложници, която може и да е вследствие на объркване на тленните останки при израелски въздушен удар.
Припомняме, че израелският премиер Бенямин Нетаняху каза, че Израел ще накара групировката "Хамас" да си плати, че не е предала тялото на заложничката Шири Бибас съгласно споразумението. "Ще действаме решително, за да върнем Шири у дома заедно с всички наши заложници, както живите, така и мъртвите, и да гарантираме, че "Хамас" ще плати пълната цена за това ужасяващо и злонамерено нарушение на сделката", каза той във видеообръщение.
ОЩЕ: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас
Нетаняху направи изказването си, след като израелски специалисти заявиха, че едно от четирите тела, върнати от "Хамас" вчера, е на неидентифицирана жена, а не на Шири Бибас, чиито двама сина Кфир и Ариел бяха върнати и разпознати.