13:00 нед  2 мар 2025

Гърция работи за изпращане на хуманитарна помощ в Газа

03 ноември 2023, 06:25 часа • 471 прочитания

Гърция работи с ООН и други страни за изпращане на хуманитарна помощ в Газа възможно най-скоро и за да се гарантира, че тя ще достигне до тези, които се нуждаят най-много от нея. Това заяви министърът на здравеопазването Михалис Хрисохоидис пред парламента. На заседанието присъства посланикът на Палестинската власт Юсеф Дорком.

Още: Израел спира достъпа на хуманитарна помощ до Ивицата Газа

Още: Северна Корея отблизо: Разказ от една забранена държава

ОЩЕ: Япония е готова да предостави помощ за Газа

Министърът добави, че в подкрепа на цивилното население в Газа трябва да има както хуманитарни коридори, така и хуманитарни паузи във войната. Според него сцените, за които медиите съобщават от Газа, са ужасни и нечовешки, а хиляди хора, особено деца, губят живота си.

Присъствието на посланик Дорхом в Парламента беше приветствано от представители на СИРИЗА, ПАСОК, Гръцката комунистическа партия и Ники.

Още: Образец сме на отношения между две велики държави: Шойгу на среща със Си Дзинпин (ВИДЕО)

Още: За да предупреди враговете: Ким Чен Ун разпореди ядрена готовност

ОЩЕ: САЩ убедили Израел да пуска по 100 камиона с хуманитарна помощ на ден в Газа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес
Failed to fetch