Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Френска триатлонистка получи топлинен удар на състезание в Токио

15 август 2019, 18:45 часа • 2308 прочитания

Френската триатлетка Касандра Бюгран е била приет в болница, след като е получил топлинен удар по време на състезание в Токио, съобщава японската новинарска агенция Киодо. Горещото и влажно време в столицата на Япония принуди организаторите да съкратят дистанцията за бягане наполовина на 5 километра, но въпреки това Бюгран не е издържала на жегата и е припаднала по време на надпреварата, предаде БГНЕС.

Още: След срещата на Нетаняху с Рубио: "Хамас" трябва да бъде елиминирана (СНИМКА)

Още: Последните освободени израелски заложници са били сериозно малтретирани

Инцидентът с Бюгран обаче за пореден път повдигна темата за сериозните притеснения на организатори и състезатели за горещото време в Токио през август, когато следващата година ще се проведат Летните олимпийски игри там. Състезанието по триатлон е било именно част от редица тестови състезания като част от подготовката на организаторите за най-голямото спортно събитие в света следващото лято. Температурите обаче са минали 35 градуса по време на триатлона и Бюгран е получила топлинен удар на трасето за бягане.

Някои медицински организации в Топки вече предупредиха, че има опасност по време на Олимпиадата да се стигне до смъртен случай, заради изключително голямото физическо натоварване при толкова високи температури, като най-опасната за здравето на спортистите дисциплина е лекоатлетическият маратон.

Физическите проблеми на Бюгран не бяха единственият проблем от състезанието по триатлон, след като организаторите дисквалифицираха финиширалите на първите две места състезателки Джес Лиърмонт и Джорджиа Тейлър-Браун, тъй като британките пресякоха финиш линията, хванати за ръце, което нарушава правилата на Международната федерация по триатлон. По този начин победата отиде при състезателката от Бермуда Флора Дъфи.

Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел

Още: Тайван засече 24 китайски самолета

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес