Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Ердоган: Всяка атака срещу турски кораб ще струва скъпо на нападателя

14 август 2020, 09:31 часа • 6195 прочитания

Всяко нападение срещу турски кораб, който се занимава с проучвания за петрол и природен газ в континенталния шелф на Турция в Източното Средиземноморие, ще струва скъпо на нападателя. Това заяви президентът на страната Реджеп Тайип Ердоган, който участва в церемония по случай 19 години от създаването на управляващата Партия на справедливостта и развитието.

Още: Турски учен: Има риск от вулканично изригване край Измир

Още: Путин и Си ще си разменят визити. Русия е доволна: "Тръмп мисли като нас" (ВИДЕО)

„По-рано заявихме, че ако атакувате нашия сондажен кораб „Оруч Рейс“, ще си платите скъпо и днес те получиха своя първи отговор“, каза той, цитиран от Анадолската агенция.

Ердоган разговаря по телефона с канцлера на Германия Ангела Меркел и с председателя на Европейския съвет Шарл Мишел, с които обсъди напрегнатата ситуация в Източното Средиземноморие.

Ердоган е информирал Мишел, че Анкара иска да се изработи решение, което да бъде изгодно за всички държави от Източното Средиземноморие и да защитава интересите на всяка една от тях.

Още: 10 години затвор за мъжа, хвърлил бомба по бившия премиер на Япония (ВИДЕА)

Още: Обилният снеговалеж затвори училищата в седем града в Турция

Турция ще продължи да отстоява своите интереси в този регион на фона на опитите за тяхното игнориране, добави турският лидер.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес