Близо 100 000 сирийци все още се намират в неизвестност заради започналата през 2011 г. гражданска война в Сирия.
Още: След срещата на Нетаняху с Рубио: "Хамас" трябва да бъде елиминирана (СНИМКА)
Още: Последните освободени израелски заложници са били сериозно малтретирани
Това съобщиха от базираната в Лондон Сирийска обсерватория за човешки права, пише вестник Daily Sabah, цитиран от агенция "Фокус".
Според организацията за близо 85 000 от тях се знае, че са били задържани от правителствените сили на Башар Асад.
Предишен доклад на организацията твърдеше за близо 1,2 млн. души, които са били задържани временно или постоянно в рамките на гражданската война. Според опозиционери около 500 000 души в момента са задържани от режима. С помощта на своите съюзници, сирийският режим успя да си върне близо 2/3 от страната, които преди това се контролираха от сепаратисти и джихадисти, като е вероятно следващата цел на Башар Асад да бъде провинция Идлиб.
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Тайван засече 24 китайски самолета
Според някои изчисления конфликтът в Сирия е върнал икономиката на страната назад с три десетилетия, унищожавайки инфраструктура и институции, блокирайки добива на нефт, както и производството на електричество.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Още: Австралия наложи забрана за покупки на жилищни имоти от чужденци