Бангладеш ваксинира стотици секс работници в най-големият публичен дом

19 август 2021, 14:15 часа • 3070 | прочитания

Стотици секс работници в най-големия публичен дом в Бангладеш са били ваксинирани срещу Covid-19 в еднодневна кампания за ваксинация. Надеждите са, че акцията ще съживи индустрията, която бе буквално опустошена от пандемията, предава БГНЕС.

Още: Дюнери натровиха над 300 души. Сред тях - двама в критично състояние

Още: Арестуваха турист от САЩ, промъкнал се с кола и кокосов орех при най-откъснатото племе на света

Бангладеш - една от малкото мюсюлмански нации, където проституцията е законна, има най-малко 11 публични домове в цялата страна.

Публичният дом в град Даулатдия съществува повече от век, но поминъкът на много секс труженици е силно засегнат от блокирането заради коронавируса и опасенията от заразяване с него.

Властите се опитват да ваксинират живеещите там работници, но са затруднени от недостига на доставки, пише АФП.

Още: "Бялото мъчение": Най-бруталният метод за изтезание, който смазва човешката психика

Още: Ако САЩ нападнат Иран: Сценарият за новата война е начертан

От февруари насам здравните служители прилагат първата и втората дози ваксина AstraZeneca, произведени в Индия, на близо 200 секс работници в Даулатдия. След като Ню Делхи замрази износа, те не успяха да разширят програмата.

Длъжностни лица заявиха, че схемата е възобновена в сряда, след като по инициативата Covax Бангладеш е получила милиони дози ваксини от Китай и от САЩ.

"Сега имаме достатъчно доставки", каза главният лекар на Daulatdia Асиф Махмуд пред АФП.

Беше „много удовлетворяващо“ да станем свидетели на голяма активност по отношение на ваксинирането в града, добави той.

Още: Хутите се хвалят, че са свалили втори американски дрон MQ-9 за три дни (ВИДЕО)

Още: Уволниха актриса от турски сериал заради призив за бойкот срещу Ердоган

Около 400 дози на китайската Sinopharm бяха приложени в сряда като първи дози, обхващащи по -голямата част от останалата допустима популация от секс труженици, съобщиха здравни служители.

Ваксината е достъпна само за работници на възраст над 25 години, но в много от публичните домове работят непълнолетни момичета.

Руксана, на 26 години, споделя, докато чака на опашка за първа доза, че бизнесът е бил силно засегнат от блокирането заради коронавируса и от опасенията сред клиентите, че могат да се заразят с него.

"Имаше дни, в които трябваше да гладуваме. По цял свят умряха хора от коронавирус, но ние почти умряхме от глад", каза тя.

"Ние се надяваме, че тъй като всички ние постепенно се ваксинираме, ще започнем да си връщаме работата", откровена е Руксана.

От началото на пандемията Бангладеш е регистрирал повече от 1,4 милиона инфекции с Covid-19 и близо 25 000 смъртни случая, но експертите смятат, че действителните цифри вероятно са много по-високи.

По-рано този месец властите ваксинираха около 3 милиона души в цялата страна в специална едноседмична кампания по време на голям скок в случаите, които предизвикаха национално блокиране.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Георги Петров
Георги Петров Отговорен редактор
Новините днес