Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

24 часа след удара: "Хизбула" потвърди смъртта на Фуад Шукр

31 юли 2024, 22:13 часа • 1712 прочитания

"Хизбула" потвърди смъртта на Фуад Шукр, най-високопоставения неин военен командир, който беше обект на вчерашния израелски удар в Бейрут.

Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст

Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи

Съобщението идва 24 часа след въздушния удар, за който израелската армия обяви, че е успял да ликвидира Шукр.

Още: Целта на атаката в Бейрут: Успяха ли да ликвидират Фуад Шукр?

През последното денонощие "Хизбула" не е извършвала никакви атаки срещу Северен Израел. Групата заяви, че нейният лидер Хасан Насрала ще направи обръщение по случай погребението на Шукр утре, пише The Times of Israel.

Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота

Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас

Но не се посочва дали той ще присъства физически на погребението или ще говори от видеостена поради съображения за сигурност.

В профила на Насрала в социалната мрежа Х се съобщава, че той ще направи изявление на 1 август от 5:00 ч. бейрутско време.

Още: Взривиха три автобуса в предградието на Тел Авив Бат Ям (ВИДЕА)

Още: ООН нарече "отвратително" режисираното връщане на телата на израелски заложници (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес