Най-малко 183 души са пострадали при горските пожари в Южна Турия, заяви министърът на селското стопанство Бекир Пакдемирли.
Още: Турски учен: Има риск от вулканично изригване край Измир
Още: Путин и Си ще си разменят визити. Русия е доволна: "Тръмп мисли като нас" (ВИДЕО)
Той сподели, че пожарите са били очаквани заради летните горещини, но за съжаление, са избухнали в един ден. „За да бъдат взети напълно под контрол, ще е нужно време”, каза той.
Пожарът е пламнал вчера около обяд в най-близката до Манавгат гора. Той се е разпространил бързо поради силния вятър. Администрацията на Анталия подчерта, че това е най-силният пожар, пред който е била изправена, припомня БГНЕС.
В гасенето на пожара участват два самолета, 19 хеликоптера и 192 пожарни коли. Заради силния вятър и високите температури пламъците бързо са се разпространили на голяма площ. От противопожарната служба заявиха, че днес пожарът в Манавгат е взет под контрол. Загинали са трима души.
Още: 10 години затвор за мъжа, хвърлил бомба по бившия премиер на Япония (ВИДЕА)
Още: Обилният снеговалеж затвори училищата в седем града в Турция
От българското външно министерство съобщиха, че няма информация за пострадали български граждани.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сирия и Русия: Кой от кого ще спечели?
Още: В Тайланд: Заловиха онлайн измамници, прибрали 187 млн. долара
Всички туристически екскурзии в този регион са прекратени, докато ситуацията се нормализира. Пожарът не представлява опасност за туристическите обекти.