Весели стоножки от кори за яйца и топло семейно птиче гнездо от чинии за еднократна употреба бяха сред най-атрактивните творения, представени на първия в Асенoвград еко панаир.
Още: Кметът на Асеновград разказа коледна приказка на малки коледари
Още: Дядо Коледа приема лично писмата на деца и възрастни в Асеновград
Събитието се състоя в Градска библиотека „Паисий Хилендарски“ и привлече вниманието на десетки участници, техни приятели и близки. Разноцветните лалета от хартия и оригиналните моливници също предизвикаха немалък интерес, от страна на посетителите.
С първия организиран в Асенoвград еко панаир, децата от няколко детски градини и училища отбелязаха Световния ден на Земята – 22-ри април. В малкия празник се включиха малчугани от ОУ „Ангел Кънчев”, ДГ „Дружба”, ДГ „Никола Вапцаров”, ОУ „Отец Паисий“ и художествена школа „Сръчни ръчички”.
Всяка от групите имаше свой щанд на панаира. Младите творци показаха пред посетителите нестандартни еко експонати, като картата на България, създадена от от слънчогледово семе и вълна. Макети на цели мини еко селища, направени от природни материали и хартия, както и картини, изрисувани с капачки от бутилки, също грабнаха вниманието на аудиторията.
Още: Елхата в Асеновград става почти 10 метра
Още: „Наздравица за любовта“ в Асеновград търси най-добрите поетични творби
В събитието бе включено и представяне на презентация, която разкри моменти от нелеката задача по изработването на изделията в еко изложбата. Целта на панаира е да бъде изградена екологична култура у подрастващите, каза директорът на Градската библиотека в Асеновград Милена Марковска. Да се популяризират природното наследство и богатствата на града и околностите му и да бъдат показани идеите за устойчиво развитие сред децата и младежите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Коледен крос – отново в Асеновград
Още: Среща-семинар в Асеновград разказа за ползите от смяната на отоплителните уреди
Най-активно работещите в насока екология учебни заведения бяха отличени с плакети „Зелено училище” и „Зелена детска градина”. С призовите първи места бяха удостоени ОУ „Ангел Кънчев” и ДГ „Дружба” в Асеновград. Панаирът се проведе, като част от проекта „Станимашки еко-к@лейдоскоп за устойчиво развитие”, финансиран по програма на фондация „Глобални библиотеки-България”.