Ръководството на МБАЛ-Асеновград иска Общинският съвет в града да предприеме мерки по предоставяне ползването и стопанисването на паркинга пред сградата на болничното заведение. Искането си пред градската управа ръководството на общинската болница е депозирала чрез докладна записка. Тя е адресирана, както до кмета на Асеновград доктор Емил Караиванов, така и до председателя на общинския съвет - Драгомир Георгиев.
Още: Кметът на Асеновград разказа коледна приказка на малки коледари
Още: Дядо Коледа приема лично писмата на деца и възрастни в Асеновград
Докладната е внесена в деловодството на общината още през декември 2018 г., но до момента все още не е влязла за обсъждане и гласуване на заседанията на съветниците. Исканата промяна е с мотив, че медиците от МБАЛ-Асеновград са принудени да плащат такса за паркиране, докато са на работа. По думите на управителя на лечебното заведение - доктор Иван Червенков - не всички хора биват таксувани, а някои плащали само част от дължимите суми, което поражда напрежение между служителите на болницата.
Поради тази причина, през миналата година персоналът на МБАЛ-Асеновград подготви подписка. Към днешна дата таксата за медицинския персонал е в размер на 0,50 лева на час. Т.е. за една работна смяна лекари, медицински сестри и други служители трябва да плащат около 10 лева за ден. Опция, предоставена на МБЛА-Асеновград, от страна на общината, е възможност за абонамент от 60 лева месечно. Той обаче не се ползва, тъй като медиците работят на смени и не е рентабилно абонирането за платено паркиране. С всички тези мотиви лечебното заведение се изправя пред Общинския съвет в града с искане паркингът пред болницата да се ползва безвъзмездно от служителите на лечебното заведение. Ако това се случи, ръководството на болницата планира мястото да бъде почистено и облагородено.
Идеята е да бъде изградена съвременна система за контрол и да се постави бариера за гражданите, които ползват услугите на болничното заведение. Отделно ще бъде обособен служебен паркинг, който ще е на разположение само за персонала на МБАЛ-Асеновград. Към момента места за паркиране се ползват и от таксиметрови автомобили, като местостоянка, което допълнително усложнява паркирането пред здравното заведение, смята Червенков. Друг вариант, който предлага шефът на болницата, като решение на казуса, е възможността лекарите да бъдат освободени от таксата за паркиране, поне в дните, в които са на работа в болницата.
Още: Елхата в Асеновград става почти 10 метра
Още: „Наздравица за любовта“ в Асеновград търси най-добрите поетични творби