Златото с незначителен ръст заради монетарната политика на ФЕД

17 януари 2022, 11:41 часа • 2123 | прочитания

Цената на златото тази сутрин нарасна незначително заради очакванията, че ФЕД няма да ожесточи рязко монетарната политика въпреки високата инфлация, показват данните от търговията.

Още: "Денят на освобождението": Тръмп обеща невиждани мита, но те могат да сринат американската икономика

Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие

Към 7.41 часа цената на февруарския фючърс на златото на нюйоркската борса Комекс нарасна с 0,18% или с 3,25 долара до 1819,8 долара за трой унция. Мартенският фючърс на среброто поскъпна с 0,48% до 23,027 долара за унция.

Вниманието на инвеститорите е концентрирано върху по-нататъшните действия на ФЕД, който най-вероятно ще повиши основната лихва още на следващото си заседание.

Според анализаторите на TD Securities, цитирани от „Уолстрийт джърнъл“, неотдавнашното изказване на председателя на ФЕД Джером Пауъл е сигнал, че лихвата може да се покачи незначително. Това означава, че благородният метал има мегдан за поскъпване.

Още: "Мечтаех да стана спортистка, но вейпът едва не ме уби": Смразяващ разказ на тийнейджърка

Още: Доброволци в Ню Мексико откриха останките на над 200 жени, смятани за мигранти

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес