Десетки малки островни държави, най -уязвими от последиците от изменението на климата, призоваха света да спаси „нашето бъдеще“, след като в забележителен доклад на ООН се посочва, че ускоряването на глобалното затопляне и повишаването на морското равнище застрашават съществуването им.
Още: Джей Зи и Бионсе са свидетели на зверствата на Пъф Деди: Нова жертва разказва
Още: Мъск не успя да си купи върховен съдия в Уисконсин с 25 млн. долара
Призивът за действие идва след като климатичният доклад предупреди, че катастрофалното глобално затопляне настъпва много по -бързо, отколкото се прогнозираше по -рано, оценка.
„Трябва да променим нещата“, заяви Даян Блек-Лейн, водещ преговарящ за климата на Алианса на малките островни държави (AOSIS) и посланик на Антигуа и Барбуда, в изявление късно в понеделник.
"Явният факт е, че ако продължим да се затопляме до 1,5 ° С, все още сме изправени пред половин метър повишаване на морското равнище. Но ако спрем да се затопляме, за да достигнем 2 ° С, можем да избегнем дългосрочно покачване на морското равнище с три метра. Това е нашето бъдеще. "
Още: Новият канадски премиер също не се плаши от Тръмп: Няма да ни притежаваш (ВИДЕО)
Групата включва 39 държави, включително Куба, Ямайка, Папуа Нова Гвинея и Малдивите, най-ниско разположената държава в света.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Тя има нужда от любов“: Боклукчия намери изхвърлено бебе (ВИДЕО)
Те казват, че докладът потвърждава, че правителствата по света трябва да предприемат действия от критично важно значение, за да ограничат затоплянето до целта от 1,5 градуса от Парижкото споразумение от 2015 г.
В доклада на Междуправителствената група на ООН по изменението на климата (IPCC), публикуван в понеделник, се казва, че светът е на път да достигне това ниво около 2030 г., десетилетие по -рано от предвиденото само преди три години. Това ниво на глобално затопляне ще има пагубно въздействие върху човечеството, включително поради екстремни метеорологични събития като пожари, тайфуни, суши и наводнения.
В първата си голяма научна оценка от 2014 г., според IPCC до средата на века, прагът от 1.5C ще бъде преминат навсякъде, с една десета от градуса по най-оптимистичния сценарий и с почти цял градус при най-лошия.
Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие
Още: "Мечтаех да стана спортистка, но вейпът едва не ме уби": Смразяващ разказ на тийнейджърка