Внуците на американския гангстер Ал Капоне (1899-1947), които от десетилетия живеят мирен живот в САЩ, подготвят търг за продажба на личните вещи на дядо си, като любимия му пистолет, снимки на семейството и „сътрудници“ и писмо от затвора Алкатраз, изпратено на сина му Сони.
Още: Хитрата и сложна геополитическа игра на Тръмп е само мит за конспиратори
На търга в Сакраменто на 28 август ще има още няколко оръжия, собственост на Ал и Сони, част от тях от злато, джобния му часовник от платина и диаманти, мебели, сребро, порцелан и бижута, както и домашно видео на стара лента "Ал Капоне и сътрудниците му", съобщава "Сан Франциско Кроникъл".
Аукционният каталог се състои от 174 артикула.
77-годишната Даян Капоне, една от трите живи внучки на бившия мафиотски бос, чийто живот е послужил и като мотив за прочутия филм "Белязаният", казва, че се решили на продажбата, защото всички внуци са вече над седемдесет.
Още: Може да запази някои региони, но не всички: Уиткоф за преговорите за мир с Русия
Още: Планът на Тръмп за мир в Украйна се проваля: Рубио заговори за отказ на САЩ от преговорите
"Решихме, че е време да се справим с това и да позволим на обществеността да придобие тези вещи", каза тя.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Доналд Тръмп с второ държавно посещение във Великобритания
Още: Мир в Украйна: Тръмп очаква скорошен отговор от Русия (ВИДЕО)