Държавният глава на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ако информацията за „къртица“ на Федералното бюро за разследване (ФБР) в предизборната му кампания бъде потвърдена, мащабът на скандала може да си съперничи с най-голямата политическа афера в американската история през последното столетие – „Уотъргейт“, пише изданието Washington Examiner.
Още: Тръмп измисли как пак да стане президент без конституцията на САЩ да му пречи
Още: Тръмп планира първо официално пътуване в чужбина в средата на май
„Уау, изглежда, че ФБР на Обама е шпионирало кампанията с внедрен информатор. Андрю Маккарти казва: Вероятно няма съмнение, че в кампанията е имало поне един информатор. Ако е така, значи (скандалът е) по-голям от „Уотъргейт!", написа Тръмп в социалната мрежа „Туитър“, предаде "Фокус".
Същевременно лидерът на Белия дом поздрави страната за влизането във втората година на разследването на предполагаемата руска намеса в изборите в САЩ през 2016 г.
„Поздравления, Америка, сега сме във втората година от най-великия лов на вещици в американската история ... и все още няма тайно споразумение. Единственото споразумение беше това, което направиха демократите, които не успяха да спечелят изборите, въпреки изразходването на много повече пари!", гласи туитът на американския президент.
Още: Почина голямата холивудска легенда Ричард Чембърлейн (ВИДЕО)
Още: Размечта ли се САЩ за Британската общност? Тръмп иска да е като крал Чарлз
Тръмп твърди, че е имало тайни споразумения между него, членове на екипа му и Русия, и многократно нарича разследването на специалния прокурор Робърт Мълър „лов на вещици".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Малък самолет се разби в къща в САЩ (ВИДЕО)
Още: Тръмп обяви решението си по повод чутовния гаф с изтичането на информация за атаките
Разследването на Мълър доведе до някои обвинения срещу руски компании и физически лица, както и до дело срещу личния адвокат на Тръмп, Майкъл Коен. Американският президент твърди, че разследването за предполагаемата руска намеса е плод на демократите, които все още търсят извинения за изненадваща загуба на Хилари Клинтън на изборите през 2016 г.
Аферата „Уотъргейт“ бе свързана с незаконни действия на Републиканската партия по време на избирателната президентска кампания през 1972 г. Представители на щаба на кандидата за президент и действащ към същия период държавен глава на САЩ Ричард Никсън се опитват да монтират подслушвателно устройство в щабквартирата на Демократическата партия в хотел „Уотъргейт“ във Вашингтон. Във връзка със скандала 27 юли 1974 г. Конгресът на САЩ открива процедура по импийчмънт на избрания за втори мандат президент Ричард Никсън, припомня "Фокус".
Още: Вързано с въже и със 100 синини: Момче влетя в магазин, за да се спаси от домашно насилие
Още: Световни музиканти отменят концертите си в САЩ. Причината: "новият шериф в града" Доналд Тръмп