Американският президент Доналд Тръмп смята да спази предизборното си обещание и да изкара САЩ от Парижкото споразумение за борба с климатичните промени. Това заяви бившият член на преходния кабинет на новия държавен глава Майрън Ебъл.
Още: Събра се със семейството си: Известен наркобос излезе от затвора и се завърна в Колумбия
Още: Фонтан от лава: Един от най-активните вулкани на земята с мащабно изригване (ВИДЕО)
По думите му Тръмп „несъмнено“ ще оттегли страната от споразумението. „Смятам, че Доналд Тръмп неуморно ще изпълнява своите обещания, въпреки цялата истерия, която ще предизвикат неговите опоненти“, допълни той.
Ебъл, който в преходната администрация е отговарял за околната среда, не посочи кога точно президентът смята да спази обещанието си. „Той може да направи това чрез президентски указ утре, или може да изчака и да направи това в рамките на по-широк пакет (закони – бел. ред.). Има много различни пътища и яз нямам представа кога това ще стане“, заяви съветникът по време на посещение в Лондон.
Още преди кандидатпрезидентската си кампания Тръмп се открои като критик на теорията за глобалното затопляне, а по време на надпреварата му за Белия дом той неведнъж изрази съмнението си в научната обосновка на тази концепция.
Още: По 100 години затвор: Американска гей двойка си осинови момченца, за да ги изнасилва
Още: "Абсолютна необходимост": Тръмп поиска отново да закупи Гренландия
Парижкото споразумение от своя страна цели да обедини държавите по света в една обща борба срещу изменението на климата на планетата, което застрашава целия живот на нея. То бе подписано на 12 декември 2015 г. по време на конференция в Париж. На нея присъстващите се споразумяха да положат усилия до 2100 г. средната температура на планетата да не се покачва с повече от 2 градуса.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Дензъл Уошингтън стана свещеник (ВИДЕО)
Още: Доклад: Има доказателства, че Мат Гец е плащал на 17-годишно момиче за секс
Споразумението от Париж цели да замени Протокола от Киото, чиито срок на действие изтича през 2020 г.