Иск за 6,1 млн. долара е предявен към Паскал Дювие, телохранителя на светската звезда Ким Кардашиян. Искът е предявен от застрахователната компания AIG заради грабежа срещу Кардашиян, извършен в Париж преди две години.
Още: "Денят на освобождението": Тръмп обеща невиждани мита, но те могат да сринат американската икономика
Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие
Тогава светската знаменитост се прости с бижута на стойност 9,5 млн. долара. От AIG твърдят, че Паскал Дювие и неговата охранителна фирма Protect Security са проявили небрежност при охраната на апартамента на звездата.
През парижката седмица на модата през 2016 г. петима бандити, преоблечени в полицейски униформи, влязоха в апартамента на Ким, опряха пистолет в главата ѝ и задигнаха скъпоценностите. След това я вързаха и заключиха в банята.
AIG изплати на Ким стойността на задигнатите накити.
Още: "Мечтаех да стана спортистка, но вейпът едва не ме уби": Смразяващ разказ на тийнейджърка
Още: Доброволци в Ню Мексико откриха останките на над 200 жени, смятани за мигранти
По време на грабежа Дювие е придружавал сестрите на Ким Кардашиян - Кортни и Кендъл – в нощен клуб.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ще разори ли Тръмп Европа? Щетите за "Фолклсваген", BMW и Мерцедес-Бенц ще бъдат за милиарди
Още: Важно за българите в Чикаго - ето къде могат да гледат филма за Милен Цветков
В интервю за в. „Журнал дьо диманш“ Ким Кардашиян разказа какво е преживяла при обира.
В иска на AIG се казва, че Дювие и неговата фирма са оставили накитите без наблюдение, предаде БГНЕС.