Ще си сътрудничи ли САЩ с Русия и Китай за контрола на въоръженията?

10 април 2020, 11:26 часа • 2140 | прочитания

От САЩ са готови да сътрудничат с Русия и Китай в областта на контрола върху въоръженията, стига те да спазват задълженията си. Това са коментирали от Държавния департамент, цитирани от ТАСС.

Още: Кога ще свърши войната в Украйна: Тръмп имал свой краен срок

Още: 19-годишният син на Доналд Тръмп НЕ може да си дава телефония номер, как говори с приятелите си?

Говорител на департамента е уточнил, че Вашингтон иска споразумение, по-голямо от Нов СТАРТ, като настоява Пекин и Москва да участват в договорката и да отговорят на критериите на САЩ.

Лавров: САЩ иска да разруши глобалната система за контрол на оръжията

Говорителят е отбеляза също така: "САЩ продължават да са ангажирани с ефективен контрол върху въоръженията, който повишава сигурността на САЩ, съюзниците и партньорите, е проверим и приложим и включва партньори, които спазват отговорно задълженията си."

Още: Тръмп към Путин: Владимир, спри, моментът е много неподходящ за бомбардировки!

Още: Холивудска звезда си татуира украинския герб (СНИМКИ и ВИДЕО)

По-рано Русия обвини САЩ, че се опитват да избегнат подписването на Нов СТАРТ чрез въвличането на Китай в споразумението между САЩ и Русия.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес