21:03 вт  8 апр 2025

САЩ вкарват по-рано в сила забраната за влизане в страната на идващи от Бразилия

26 май 2020, 08:22 часа • 1548 | прочитания

САЩ реши да спре влизащите от Бразилия по-рано от предвиденото. Мярката се налага след като Бразилия вече е втора в света по брой на регистрираните случаи на коронавирус след САЩ, предаде БГНЕС.

Още: "Китайски селяни": Джей Ди Ванс отново забърка огромен скандал (ВИДЕО)

Още: "Световна рецесия заради Тръмп". Има вероятност сривът да е като Голямата депресия от 30-те години на миналия век

В изявление на Белия дом се казва, че мярката, първоначално планирана за 28 май, сега ще влезе в сила по-рано - от полунощ в сряда. В изявлението се казва, че ограниченията ще помогнат да се гарантира, че чужди граждани няма да внасят повече коронавируса от трети страни в САЩ.

Световната здравна организация (СЗО) предупреди Бразилия да не отваря икономиката си твърде рано, като заяви, че някои ограничения трябва да останат в сила.

Предупреждението беше отправено след като страната за първи път отчете по-висок дневен брой на смъртните случаи от САЩ - миналата седмица. Изпълнителният директор на СЗО Майкъл Райън заяви, че "интензивната" скорост на разпространение на COVID-19 в Бразилия е знак, че правителството трябва да внимава при облекчаването на ограниченията, преди да подобри капацитета си да провежда достатъчно тестове. Въпреки това губернаторът на Сао Пауло Жоао Дория заяви, че ще започне да премахва ограниченията от 1 юни, а кметът на Рио де Жанейро включи църквите в списъка на "основните услуги", достъпни за гражданите.

Още: Ще насърчат ли Путин: Пентагонът обмисля изтегляне на 10 000 войници от Източна Европа

Още: Срути се таван на нощен клуб: Има загинали (ВИДЕО)

Още: "Коронавирусът по света: Испания с голяма корекция надолу на смъртните случаи"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес
Failed to fetch