САЩ: Търпението ни към Иран не е безгранично

24 февруари 2021, 22:50 часа • 2107 | прочитания

Държавният департамент на САЩ заяви, че търпението на САЩ към Иран не е безгранично, съобщава РИА Новости, като се позова на думите на говорителят Нед Прайс.

Още: Мелания Тръмп поздрави феновете си за Великден с нещо мило (СНИМКА)

Още: В светлината на дълга: Южна Корея с примиренческа позиция в търговската война със САЩ

САЩ предложиха на Иран преговори под егидата на ЕС с участието на "шестицата" международни посредници. Офертата е все още валидна, каза Прайс. Иран все още не се е съгласил да преговаря със САЩ по ядрения въпрос, припомня БГНЕС.

Държавният департамент отказа да коментира несъгласието с Иран относно това дали някоя от страните трябва да е първата, която прави отстъпки по ядрения въпрос - според говорителя на Държавния департамент Нед Прайс такива въпроси могат и трябва да бъдат разрешени в преговорите. "Предложението за договаряне е на масата, то е на масата от около седмица. Въпроси като този се решават най-добре в тази среда", каза Прайс.

По-рано постоянният представител на Иран в Офиса на ООН в Женева Исмаил Багай Шамане заяви, че призивът на Вашингтон Техеран да се съобрази изцяло с условията на ядрената сделка е абсурден, тъй като самите САЩ остават извън него./ БГНЕС

Още: Нови очаквания: Какво цели втората среща на Уиткоф с руските власти

Още: Китайският посланик в САЩ с рецепта от традиционната медицина за разрешаването на търговската война

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес