Администрацията на САЩ смята, че може и да не се стигне до въвеждането на новите едностранни санкции срещу руския военно-промишлен комплекс. Това съобщи в понеделник говорителката на Държавния департамент Хедър Науърт, предаде БГНЕС.
Още: Военнослужещият, загинал при експлозията на "Сайбъртрък" в Лас Вегас, е оставил предсмъртно писмо
Още: Съдия потвърди присъда на Тръмп, но ще му спести наказанието
„Днес информирахме Конгреса, че този закон (Законът за противодействие на противниците на Америка посредством санкции, CAATSA - бел. ред.) и неговата имплементация съдържа руски военни продажби. Вярваме, че след влизането му в сила чуждите правителства ще се откажат от планираните или обявени покупки на военно оборудване от Русия за няколко милиарда долара", каза Науърт.
„От тази гледна точка, ако законът проработи, по-късно въвеждането на санкции срещу конкретни организации или лица може и да не се наложи, защото законодателството вече ще е послужило като възпиращо средство", заключи тя.
Actualno.com припомня, че в понеделник САЩ обявиха въвеждането на санкции срещу онези физически и юридически лица, които са били (или все още са) крупни клиенти на руския военно-промишлен комплекс. В тази връзка американското Министерство на финансите беше задължено да представи през Конгреса т. нар. „Кремълски доклад“ - списък с длъжностните лица, политици и големи бизнесмени, заедно с анализ на връзките им с руската власт. В документа трябва да бъдат включени и компаниите с държавно участие.
Още: В Камарата на представителите: Майк Джонсън запази поста си след трудно гласуване
Още: След атаката: Байдън отива в Ню Орлиънс да сподели скръбта на семействата