Политико: Започна антимонополно разследване срещу Гугъл

10 юли 2020, 12:40 часа • 1930 | прочитания

Властите в щата Калифорния започнаха антимонополно разследване срещу Google, съобщава вестник „Политико”, цитиран от БГНЕС.

Още: "Денят на освобождението": Тръмп обеща невиждани мита, но те могат да сринат американската икономика

Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие

Според изданието, следствените действия нямат отношение към разследването срещу компанията, започнало през септември 2019 г. по искане на прокурорите на 48 американски щата.

Засега не е ясно кои дейности на корпорацията конкретно са предизвикали подозренията на калифорнийските власти.

В края на юни вестникът съобщи, че се очаква в рамките на няколко месеца Министерството на правосъдието да подаде иск срещу Google. По информация на изданието, компанията е обвинена в нарушаване на антимонополното законодателство в областта на търсенето и рекламирането в интернет. „Политико” констатира, че най-вероятно при подаване на жалбата ще се продължаващо десетки години дело.

Още: "Мечтаех да стана спортистка, но вейпът едва не ме уби": Смразяващ разказ на тийнейджърка

Още: Доброволци в Ню Мексико откриха останките на над 200 жени, смятани за мигранти

За последен път подобен процес е започнал в края на 90-те години на миналия век срещу „Microsoft”, който компанията изгубила, но по-късно успяла да се договори с властите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес