Екипи на противопожарната служба са се отправили към остров Рузвелт в Ню Йорк заради "експлозии" и разтърсени сгради, съобщиха американски медии, цитирани от БНР.
Още: Мъск натиска за санкции срещу украински олигарси, Tesla страда от протести (ВИДЕО)
Още: Аятолахът каза на Тръмп да си гледа работата за иранската ядрена програма
На място има екипи на полицията и линейки, както и хеликоптери.
Малко преди 6 ч. сутринта местно време жители на Манхатън и Куинс се обадили, за да съобщят за "малки експлозии", идващи от главната улица, южно от трамвайната линия на остров Рузвелт.
Още: Сграда се срути частично в Ню Йорк, търсят затрупани хора (ВИДЕО)
Още: Франция ще приюти учени, които бягат от САЩ на Тръмп
Още: Подкрепящи Украйна притиснаха вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс на улицата (ВИДЕО)
В момента пожарникарите остават на мястото на инцидента и се опитват да открият източника на предполагаемите експлозии.
Електроразпределителна компания се е заела с възстановяване на електрозахранването в няколко сгради, съобщи Ей Би Си.
Още: Bloomberg: Тръмп пак помага на Путин, този път със сенчестия флот за петрол
Още: Праща ли Тръмп пица като мафиотски знак за федералните съдии в САЩ?
Няма данни за пострадали при инцидента, разследването продължава.
Още: Експлозии край посолството на САЩ в Багдад (ВИДЕО)
Още: Диктатор или не: Какво е отношението на европейците към Доналд Тръмп
Рузвелт е остров в Ийст Ривър в Ню Йорк, в рамките на квартал Манхатън. Намира се между остров Манхатън на запад и Лонг Айлънд на изток.