Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Microsoft представи операционната система Windows 11

24 юни 2021, 21:15 часа • 10697 прочитания

Корпорация Microsoft представи модернизирана версия на операционната си система (ОС), получила названието Windows 11. Презентацията бе излъчена пряко на сайта на компанията.

Още: Пентагонът изпраща хиляди войници на границата с Мексико

Още: Тръмп обяви хутите за терористи

Едно от основните нововъведения е обновеният дизайн на операционната система, като старт-менюто вече е разположено в централната част на екрана.

Освен това новата операционна система е с подобрена функционалност за работа на два екрана, инструменти за достъп до различни услуги, както и редица други нововъведения. Според говорител на компанията, актуализираната версия на операционната система ще бъде най-бързата и най-сигурната в сравнение със своите предшественици.

Windows 11 изисква двуядрен 64-битов процесор с честота не по-малка от 1 ГХц, 4 гигабайта оперативна памет и твърд диск с обем не по-малко от 64 гигабайта. Необходим е монитор с резолюция най-малко 1366 на 768 пиксела и графична карта, поддържаща технологията DirectX 12. Диагоналът на монитора трябва да бъде най-малко 9 инча. Това означава, че поне първоначално Windows 11 няма да може да бъде използван на телефони и повечето таблети.

Още: Тръмп избра следващия директор на Сикрет сървис

Още: Нов горски пожар избухна край Лос Анджелис, хиляди акри са в пламъци, тече евакуация (ВИДЕО)

За сравнение, изискванията на Windows 10 са: 32-гигабайтов твърд диск и 2 гигабайта оперативна памет.

Едно от основните нововъведения на операционната система е, че на Windows 11 ще може да се използват приложения за Android. Те ще бъдат разпространявани чрез онлайн магазина на Microsoft.

По-рано възможността за използване на мобилни приложения на стационарни компютри с операционната система MacOS вече беше въведена от компания Apple.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес