Мексиканският президент Андрес Мануел Лопес Обрадор разкритикува участниците в срещата на върха на ООН за климата заради тяхното "лицемерие", като ги обвини, че не са успели да се справят с основните причини за кризата и че използват частни самолети.
Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)
Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"
Тази седмица в Глазгоу се събра световният политически и бизнес елит на годишната среща на ООН по опазването на климата COP26, която има за цел сключването на амбициозно ново споразумение за климата.
„Тези срещи на върха наподобяват онези в Давос“, каза Лопес Обрадор, който е сред държавните глави, които избраха да не присъстват на COP26, определяйки участниците в него като „технократи и неолиберали“.
Най-големите държави в света "увеличават производството на горива, като в същото време провеждат срещи на върха за опазване на околната среда", на които пристигат с частни самолети, каза той, цитиран от агенция ANews.
Още: Републикански сенатор за Путин: Или в затвора, или екзекутиран, не може да му се вярва! (ВИДЕО)
Още: Руски военни самолети са забелязани да летят край бреговете на Аляска (ВИДЕО)
"Стига лицемерие и капризи. Трябва да се борим с огромното чудовищно неравенство, което съществува в света - това ще кажа на ООН”, заяви мексиканският лидер.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рейтингът на Тръмп у дома пада, американците все по-разтревожени за икономиката
Още: Брутално меле между пропалестински протестиращи и израелци се разрази в Ню Йорк (ВИДЕО)
Лопес Обрадор, който е направил само няколко пътувания в чужбина, откакто встъпи в длъжност през 2018 г., ще пътува за Ню Йорк следващата седмица, когато Мексико ще поеме председателството на Съвета за сигурност на ООН.
"Ако искаме да защитим околната среда, трябва да вземаме решения, да действаме, а не само да говорим", каза той, приветствайки решението на големия производител на петрол Мексико да инвестира 1,3 млрд. долара годишно в залесяване. Програмата, известна като "Засаждане на живот", има за цел да създаде 15 000 работни места, като засади един милиард дървета в 32-та щата на Мексико.