Обезлесяването на екваториалните гори в Бразилия е отбелязало рязък скок, с цели 64% през април, информира БГНЕС, позовавайки се на Reuters.
Още: Тръмп: Китай се паникьоса и направи грешка
Още: Пингвини и тюлени ще плащат на Тръмп: Кои са и как изглеждат обложените с мита острови? (ВИДЕО)
Данните са на Бразилския национален институт за изследване на Космоса, който работи със сателитни снимки на огромната Амазонска джунгла.
Скокът в обемите на сечта не е само през април. През първите 4 месеца на 2020 г. се отчита увеличение от 55 процента спрямо същия период на 2019 година.
Амазонската джунгла е най-голямата дъждовна гора от този тип на света и опазването й е ключово за борбата с глобалното затопляне, защото тя абсорбира огромни количества парникови газове.
Още: Като у нас: САЩ умуват как да гласуват конгресмените с бебета
Още: Белият дом уволни шефа на Агенцията за национална сигурност
Наскоро властите в Бразилия обявиха план за изпращането на армейски части в джунглата, които да се борят с незаконната сеч и умишлените пожари с цел обезлесяване.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Безсрочен престой в САЩ срещу 5 млн. долара: "Златната карта" на Тръмп (ВИДЕО)
Още: "Няма да продължаваме така вечно": Рубио разкри кога САЩ ще са наясно дали Русия е готова за мир
Освен отражение върху природата, сечта има отражение и върху местното населени. Около 900 хиляди индианци живеят в Амазонската джунгла. Една от опасностите, които ги грози е външните хора да донесат зарази, срещу които традиционното население няма имунитет.