Доналд Тръмп отрече десетките обвинения в умишлено лошо управление на американски държавни тайни и замисляне на планове за предотвратяване на тяхното връщане в историческото си първо явяване във вторник пред федерален съд в Маями, предадоха световните информационни агенции.
Още: Хитрата и сложна геополитическа игра на Тръмп е само мит за конспиратори
Още: Може да запази някои региони, но не всички: Уиткоф за преговорите за мир с Русия
"Със сигурност пледираме невинен", заяви Тод Бланш, адвокат на Тръмп, по време на изслушването в Маями.
Вече има коментари в американски медии, че Тръмп може да се измъкне от присъда, тъй като е изправен пред федерален съд. Там, за да има присъда "виновен" по настоящите обвинения, трябва 12 от 12 съдебни заседатели да смятат така.
Още: Планът на Тръмп за мир в Украйна се проваля: Рубио заговори за отказ на САЩ от преговорите
Още: Доналд Тръмп с второ държавно посещение във Великобритания
Това беше вторият арест за бившия президент. Само преди 10 седмици той беше обвинен в поредица от престъпления в Манхатън заради плащания на пари за "мълчанието" на порнозвезда. Бившият президент на САЩ остана под арест над 40 минути във връзка с процедурата по повдигането на обвинение и надхвърли времето, което очакваше защитата му. Доналд Тръмп пледира „невинен“ по 34 наказателни обвинения за фалшифициране на документи, след разследване за платените от него пари за мълчанието на порнозвезда, предаде Ройтерс.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Мир в Украйна: Тръмп очаква скорошен отговор от Русия (ВИДЕО)
Още: Марко Рубио се е чул с Лавров за Украйна: Какво са си казали?