Десетки милиарди отиват в помощ заради ураганите и пожарите в САЩ

25 октомври 2017, 06:50 часа • 974 | прочитания

Американският Сенат окончателно утвърди нова рамка от 36,5 милиарда долара помощи за регионите, пострадали от ураганите през това лято. Помощ се предвижда и за пострадалите от горските пожари в Калифорния, предаде БГНЕС.

Още: Мъск не успя да си купи върховен съдия в Уисконсин с 25 млн. долара

Още: Личният пастор на Тръмп към американците: Не ме интересува, че не харесвате Зеленски, в Украйна умират хора (ВИДЕО)

По-рано Камарата на представителите прие новата рамка помощ за наскоро засегнатите от урагани и пожари райони на страната. Пуерто Рико и Калифорния ще се възползват от фондовете.

Според закона, 18,7 милиарда долара трябва да влязат във Федералната агенция за извънредните ситуации (ФЕМА), 16 милиарда долара ще отидат към програмата за федерално осигуряване срещу наводнения и 576 милиона долара за борба с пожарите.

Федералната американска територия Пуерто Рико ще получи 1,27 милиарда долара.

Още: Новият канадски премиер също не се плаши от Тръмп: Няма да ни притежаваш (ВИДЕО)

Още: „Тя има нужда от любов“: Боклукчия намери изхвърлено бебе (ВИДЕО)

Средствата се прибавят към 15,25 милиарда долара, приети като помощ за възстановяване от Конгреса на 8 септември след преминаването на урагана "Харви" през Тексас и Луизиана и преди урагана "Ирма" да опустоши Флорида.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес