В интервю, публикувано във вестник "O Estado de Sao Paulo", министърът на околната среда на Бразилия Рикардо Салес заяви, че за борбата с обезлесяването на Амазонка са нужни поне 1 милиард долара чужда помощ, предаде БГНЕС.
Още: Полицията откри множество трупове на животни в дома на Джийн Хекман
Още: Две ключови фигури във властта на САЩ припомнят на Тръмп, че Путин го върти на малкия си пръст
"Планът е да намерим помощ в размер на 1 милиард долара за 12 месеца. Ако тези ресурси бяха на разположение, за да се използват за борба с обезлесяването, можем да се ангажираме с намаляване между 30% и 40% за 12 месеца", каза министърът.
Бразилия е широко критикувана за неуспеха да ограничи обезлесяването в Амазонка - най-голямата тропическа гора в света.
Крайнодесният президент на страната Жаир Болсонаро заяви, че предпочита да използва икономическите ресурси на тропическите гори, вместо да ги защитава, и изпрати войски да се опитат да се справят с проблема, но тези действия нямаха успех.
Още: Тръмп с абсурден ход спрямо Путин: Щом преговаряш за мир, може да убиваш цивилни
Още: Тръмп спира парите от Държавния департамент за НАТО и ООН
Болсонаро добави, че вече е поискал помощ и сътрудничество от САЩ и Норвегия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ванс с поредна атака срещу Зеленски, Тръмп щял да се разбере с Великобритания, защото харесвал краля