Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Анджелина Джоли призова през сълзи за нов закон срещу насилието над жени (ВИДЕО)

10 февруари 2022, 12:30 часа • 11425 прочитания

Анджелина Джоли призова Конгреса да приеме спешно нов закон срещу насилието над жени - бич, който се „се приема за нормален в нашата страна“.

Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)

Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"

„Грозната истина е, че домашното насилие у нас започва да се приема за нормално. Мисля за децата, които в момента са ужасени и страдащи и за многото хора, за които този закон идва твърде късно“, каза актрисата, призовавайки Конгреса да направи този закон приоритет.

От 1994 г., благодарение на подкрепата на двете партии, бяха одобрени нови изменени версии на Закона за насилието срещу жените. Джо Байдън - тогава сенатор, е автор на първата версия на текста. Но варианта, приет в Камарата на представителите през 2019 г., беше блокиран в Сената, където републиканците - по това време мнозинство, попречиха той да бъде поставен на гласуване, припомня БГНЕС.

Още: Републикански сенатор за Путин: Или в затвора, или екзекутиран, не може да му се вярва! (ВИДЕО)

Още: Руски военни самолети са забелязани да летят край бреговете на Аляска (ВИДЕО)

Текстът, разкрит в сряда, е подкрепен от определени представители на двете партии. Американският президент „приветства“ представянето на тази нова версия в сряда.

„Почти можем да си отдъхнем с облекчение“, каза сенаторът от републиканците Джони Ърнст, която също е жертва на домашно насилие в миналото.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес