Докато американските власти успяват да устоят на натиска да заземят Боинг 737 МАХ след последната смъртоносна катастрофа излязоха доклади, че на американски пилоти, които са съобщили за проблеми с модела още в края на миналата година.
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Грипът пълни болниците в САЩ - по-тежък ли е от Covid-19?
Поне четирима пилоти са подали доклади след катастрофата през октомври на самолет на индонезийската авиолиния Lyon air. Пилотите са се оплаквали от това, че самолетът изведнъж започва да се снижава малко след излитане.
Изглежда инцидентите включват стабилизационната система, която е създадена, за да предотврати самолета от въздушно пропадане, системата „MCAS”, която е била внедрена в самолета на Lyon air доведе до смъртта на 189 човека, малко след излитане.
Въпреки това от Федералната авиационна администрация заявиха, че нямат причина да заземят тази самолети макар, че Боинг трябва да обнови софтуера и обучението на пилотите за самолета.
Още: На "миротвореца" Тръмп няма да му е толкова лесно
Още: Кит погълна гребец на каяк: Баща му случайно записа ВИДЕО на страшния момент
Причините за трагедията в Етиопия не са ясни, въпреки че бяха получени данните от черната кутия на самолета.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Мъск с нов принос за ръста на раждаемостта: Инфлуенсърка обяви, че е родила 13-то му дете
Още: "Делегирал практически безконтролни правомощия": Прокурори заведоха дело срещу Тръмп и Мъск
Един от американските пилоти е подал сигнал през ноември 2018 г., само няколко седмици след катастрофата в Индонезия. Той е съобщил за „потъване на носа” само две, три секунди след включването на автопилота.
„Капитанът незабавно изключи автопилота и започна изкачване”, пише в доклада. „Останалата част полета мина безпрепятствено.
Инцидентът с Lyon air привлече вниманието към сензорите за ъгъл на атака, които са свързани със стабилизационната система на самолета.
Още: Тръмп: Европейците губят свободата си на словото (ВИДЕО)
Още: Бразилският президент Лула заплаши с реципрочност в спора за митата на САЩ върху стоманата