Акциите на Facebook ще се търгуват на борсата под ново име

29 октомври 2021, 07:20 часа • 2793 | прочитания

Акциите на Facebook ще се търгуват от началото на декември под новото име, съобщиха от пресслужбата на компанията.

Още: Почти 24 часа по-късно: Тръмп заплаши, че ще спре с преговорите за мир в Украйна, но не и кога (ВИДЕО)

Още: Хитрата и сложна геополитическа игра на Тръмп е само мит за конспиратори

Преди това основателят на Facebook Марк Зукърбърг обяви, че компанията ще бъде преименувана на Meta на 28 октомври, за да отрази ангажимента й към новата виртуална реалност.

„Също така възнамеряваме да започнем да търгуваме под новото лого (съкратено име на компанията на пазара) MVRS, който обявихме по-рано от 1 декември“, се казва в изявление на компанията.

В настоящия момент акциите на компанията се търгуват под логото Facebook. Компанията вече ще отчита по различен начин за финансовите си резултати - от четвъртото тримесечие на тази година Meta ще раздели резултатите от работата си на два блока: първият ще обединява работата на всички текущи приложения на компанията, вторият - работа в посоката на технологиите за виртуална реалност. В същото време, както е отбелязано от пресслужбата, корпоративната структура в корпорацията няма да претърпи промени.

Още: Може да запази някои региони, но не всички: Уиткоф за преговорите за мир с Русия

Още: Планът на Тръмп за мир в Украйна се проваля: Рубио заговори за отказ на САЩ от преговорите

Промяната в името на Facebook идва на фона на спад в популярността на традиционните продукти на компанията сред младите хора и скандал в публичното пространство, разобличаващ нейните неетични бизнес практики. Веднага след новината за преименуването акциите на компанията поскъпнаха с над 3%.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес