40 маймуни избягаха от изследователски център в САЩ, съобщи NBC News. Тестовите животни са избягали от лабораторията Alpha Genesis, която се намира на остров Морган край бреговете на Южна Каролина, известен още като „Островът на маймуните“. Компанията е лицензирана да управлява колония от 3500 примати и работи с маймуни за провеждане на клинични изпитвания, включително тестване на лечения за мозъчни заболявания.
Още: Доналд Тръмп разкри ще присъства ли на погребението на папа Франциск
Още: След нов теч на информация: Белият дом иска да смени министъра на отбраната
След като животните избягали, на мястото пристигнала полиция. Поставени са капани и полицията използва термовизионни камери, за да се опита да залови приматите. „Жителите се призовават да държат вратите и прозорците затворени, за да попречат на животните да влизат в домовете им“, се казва в изявление на шерифския отдел на Йемаси.
Полицейското изявление не уточнява породата на избягалите примати, но на уебсайта на Alpha Genesis се посочва, че компанията работи с макаци и капуцини. Не е известно и в какви тестове са участвали избягалите маймуни и дали са били заразени с нещо.
Вестникът Post and Courier в окръг Бофорт съобщи, че бягства на примати са се случвали в района няколко пъти преди, включително през май тази година и през 2016 г.
Още: Пътнически самолет се запали точно преди излитане (ВИДЕО)
Още: Доклад предупреждава, че над 80 000 къщи буквално ще потънат: Нужни са милиони нови домове
По-рано беше съобщено, че капибара на име Канела, която избяга от зоопарк във Великобритания, е намерена седмица по-късно в близкото езеро. Канела се върна в заграждението при роднините си красива и отпочинала, предава БГНЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За мир в Украйна: Тръмп пак притиска първо Киев с неща, за които Зеленски каза "не"
Още: Байдън иска 300 хил. долара, за да бъде канен на събития. Желаещи изглежда липсват
ОЩЕ: Хиляди маймуни нападнаха Тайланд (ВИДЕО)