Египетският съд забрани днес на "Мюсюлманските братя" на сваления египетски президент Мохамед Морси да участват в президентските избори, след като организацията наскоро беше обявена за терористична, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Още: Преговори: Какво се очаква от срещата между Конго и бунтовническата група M23
Още: The Daily Telegraph: Руският агент Ян Марсалек е планирал да създаде 15-хилядна частна армия
Съдът в Александрия разпореди на властите да не допускат до участие в изборите никой сегашен или бивш член на "Мюсюлманските братя".
Искът е подаден от граждански групи, които са представили пред съда документи, снимки и видеозаписи, доказващи че "Мюсюлмански братя" са терористична организация.
"Поради това би било нелогично те да управляват страната или да представляват народа й на изборите", заяви пред АФП Тарек Махмуд, адвокат на организацията.
Още: Тревожна регресия: Каква е ситуацията в Южен Судан
Още: Омръзна му да е диктатор? Шефът на хунтата в Габон ще участва в изборите за президент
Президентските избори са насрочени за 26 и 27 май, 11 месеца след свалянето на първия демократично избран египетски президент. Той беше свален в началото на юли след масови протести срещу управлението му от бившия египетски фелдмаршал Абдел Фатах ас Сиси. Тогава Ас Сиси ръководеше въоръжените сили, но подаде оставка, за да се кандидатира за предстоящите избори и е сочен за фаворит.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Мароко дава милиарди за три вида влакове
Още: Катастрофа на военен самолет в Судан, над 40 жертви, включително висши военни (ВИДЕО)
"Мюсюлманските братя" спечелиха всички избори след революцията през 2011 г., припомня АФП. През декември 2013 г. организацията беше обявена за терористична след особено кървав атентат, отговорността за който пое друга ислямистка групировка.