Министерският съвет прие решение за предоставяне на безвъзмездна хуманитарна помощ на Либия.
Още: Лъв уби 13-годишно дете, слон погуби 54-годишен мъж (ВИДЕО)
Още: Ужасяващи престъпления и опасност от разцепване: Африка не е същата след тази криза
Във връзка с поискана от правителството на африканската страна безвъзмездна хуманитарна помощ, по линия на Механизма за гражданска защита на ЕС на Либия се предоставя такава от Българския Червен кръст. Общата ѝ стойност е 63 590 лв.
Още: Либия гони посланиците на страните, подкрепящи Израел
Още: Български снаряди допринасят Судан да бъде разкъсван от война въпреки ембаргото на ЕС
Още: Съдят младежи, събирали мравки
В какво се състои помощта?
Тези средства са под формата на 1000 вълнени одеяла, 1000 спални комплекта (чаршаф, горен, долен, калъфка), 1000 възглавници, 100 матрака и 9000 броя предпазни маски.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ужасът в Судан: Насилие и холера убиват стотици
Още: Алжир гони незабавно 12 френски дипломати. Париж: Откажете се, ще има лоши последствия
Снимка: Getty Images
Помощта се предоставя за преодоляване на последиците от тежките наводнения на територията на Либия, причинени от бурята „Даниел“. Те доведоха до срутване на язовирите в град Дерна, многобройни жертви и ранени. Жертвите в източния град Дерна са най-малко 11 300, по данни на ООН към края на септември.
Още: Зловещи кадри в Конго: Пренасят ковчези на фона на наводнения (ВИДЕО)
Още: Три държави изтеглят посланиците си от Алжир
Транспортирането на хуманитарната помощ се осъществява със съдействието на транспортен брокер на Европейската комисия, обявиха от пресцентъра на правителството.
Още: Нещо страшно става в Либия. Гневът на хората изригна