Най-малко 100 души са обявени за изчезнали, след като източната част на Зимбабве беше ударена от мощния циклон Идай, който буквално опустоши Мозамбик, съобщава АФП. Към момента лошото време е взело 15 жертви.
Още: Лъв уби 13-годишно дете, слон погуби 54-годишен мъж (ВИДЕО)
Още: Ужасяващи престъпления и опасност от разцепване: Африка не е същата след тази криза
Хиляди домакинства са без електричество, основни мостове в провинция Маникаланд, която граничи с Мозамбик, са под вода. Местните власти съобщават, че придошлите води са отнесли най-малко 25 къщи. Десетки други са залети от водата и са напълно неизползваеми, предаде БГНЕС.
Тропическият циклон Идай удари в петък централната част на Мозамбик. Бурята взе 19 жертви и напълно откъсна от света Бейра – град с население от над половин милион души и едно от най-големите населени места в страната.
Местните власти съобщиха, че в началото на седмицата проливните дъждове вече са взели 66 жертви и са оставили близо 20 000 души без подслон. Обилните валежи взеха и 56 жертви в съседно Малави, където близо 1 милион души останаха без подслон.
Още: Български снаряди допринасят Судан да бъде разкъсван от война въпреки ембаргото на ЕС
Още: Съдят младежи, събирали мравки