Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Банда отвлече 105 души в Нигерия

12 май 2024, 19:51 часа • 2881 прочитания

В северозападна Нигерия въоръжена банда нападна три села и отвлече за откуп около 67 жени и 38 мъже, съобщи БГНЕС.

Още: Над 400 регистрирани случая на холера в град в Южен Судан

Още: Застреляха първият имам, признал открито, че е гей (ВИДЕО)

Отвличания

Има вероятност броят на отвлечените да е по-голям. Местни банди често отвличат жителите от щата Замфара и създават лагери в близката гора, която нигерийската армия е бомбардирала няколко пъти.

Още: Такса за киберсигурност: Нигерия е разгневена от новия вид данък

„Отвличанията нарушават мирното споразумение между нас и бандитите. През февруари тази година направихме няколко плащания, за да не атакуват нашата територия“, каза началникът на селото Мадомаве.

Още: Война за ресурси в Конго може да удари по пазара на новите смартфони

Още: Прогноза: Боевете в ДР Конго рискуват да предизвикат по-широк регионален конфликт

Откуп

Отвличанията станаха нещо обичайно в северозападна Нигерия, където въоръжени банди отвличат хора от села, магистрали и училища и след това искат откуп. Масовите отвличания започнаха, след като джихадистката група „Боко Харам“ отвлече 200 ученички преди десетилетие. Но след което практиката беше възприета от въоръжени банди, чиято идеология е неизвестна и най-вероятно става дума за грабеж и откупи, от които бандите се издържат.

Повече от 100 затворника избягаха от затвор в Нигерия

Още: Десетки загинали след срутване на нелегална златна мина в Мали

Още: В Средиземно море: Американски самолетоносач се сблъска с търговски бълкер

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес