19 са вече жертвите на ебола в Демократична република Конго

14 май 2018, 18:35 часа • 2920 | прочитания

Ебола се разпространява отново в Африка. В Демократична република Конго са отчетени 39 вероятни и потвърдени случаи между 4 април и 13 май, сочат данни на Световната здравна организация (СЗО), цитирани от Reuters.

Още: Лъв уби 13-годишно дете, слон погуби 54-годишен мъж (ВИДЕО)

Още: Ужасяващи престъпления и опасност от разцепване: Африка не е същата след тази криза

Починали са 19 души.

В изявлението се посочва, че 393-ма души, контактували с разболели си хора, са поставени под наблюдение. СЗО има готовност да изпрати 4000 ваксини в Конго.

Новата вълна от ебола все още не може да бъде определена като "събитие с международно значение за общественото здраве" и не се налага създаването на извънреден комитет на СЗО по случая.

Още: Български снаряди допринасят Судан да бъде разкъсван от война въпреки ембаргото на ЕС

Още: Съдят младежи, събирали мравки

При последното разразяване на болестта от декември 2013 г. до юни 2016 г., главно в Гвинея, Либерия и Сиера Леоне, починаха над 11 000 души по данни на СЗО.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес