Синдикатите са вредни за България. Те пречат на развитието на икономиката, на развитието на държавата и пречейки на развитието на икономиката, пречат и на развитието в социалната сфера и на всички сфери на обществения живот. Това заяви председателят на КРИБ Кирил Домусчиев във връзка с искането на най-големите работодателски организации да бъде премахната регулярната годишна добавка от 0,6% към заплатата за прослужен стаж. А председателят на БСК Божидар Данев обяви, че "възпитаваме търтеи, които непрекъснато искат, без да дават".
Още: Криворазбраната демокрация: По-вредна и от Путин
Още: Овален човек в триъгълника на властта: Политическата 2025-та по месеци
Коментар на редактора
Винаги става крайно интересно, когато определени хора, с репутацията на "авторитети", почват да приказват някакви неща по някакви теми като последна инстанция, без да си дадат сметка да погледнат първо себе си.
Кирил Домусчиев дали му пречеше например на частната инициатива, когато взе да строи трибуна "Моци" с целева субсидия 5 млн. лева от държавата т.е. с парите на данъкоплатците т.е. тези, които работят и допринасят за държавния бюджет? Или тогава нямаше проблем, но когато трябва да се възнаградят поне малко точно на тези, които година след година работят и заради тях в държавния бюджет има нещо, та Домусчиев ходи да иска, вече има проблем?
Още: Един факт, който убягваше на фактчекърите
Още: Можем и без 222 имунитета, най-много 238, че два са ни важни
Божидар Данев като е сътрудничел на Държавна сигурност от 1979 година, а след това, през 1981 година, влиза в Българска индустриална асоциация т.е. сегашната БСК и стига до поста на председател, дали е бил търтей, след като непрекъснато е искал - от специалист да стане ръководител център, от ръководител център да стане зам.-председател, а от зам.-председател да стане председател?
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Удри, бай Тръмпе, земи и нас!
Още: Спиране на Сарафов - добре, усмивки от Новоначалието - не толкова
Във всички развити икономики има синдикати и, за разлика от нашите, чуждите са далеч по-решителни и направо жестоки стигне ли се до заплати. В България доходите още са много далеч дори от средните за Европа и работодателите винаги намират причина за това извън себе си. Е, служителите пък не им вярват. Ако на някои хора им е толкова трудно да са работодатели и да плащат достойно за труда на подчинените си, винаги могат да не са работодатели - никой не ги държи на каишка. И да не говорят господата работодатели колко са се увеличили доходите в проценти - да кажат колко са се увеличили в покупателна стойност и колко още има да се увеличават, за да се наречем наистина европейци! 100% не е 0,6%!