Пет са отборите, които редовно получават съдийска подкрепа на световните първенства по футбол, твърди международният ни рефер Станислав Тодоров.
Още: Пореден трус в Байерн преди най-важната част от сезона
Става въпрос за Бразилия, Аржентина, Испания, Италия и Германия. На световното най-вероятно те отново ще бъдат фаворизирани според топарбитъра ни.
"По принцип на такъв голям форум всеки съдия внимава повече да не допуска грешки - твърди Тодоров от своите наблюдения. - Но си има начин, без да се нарушават правилата, да се дава едно "леко рамо" на някой, особено ако на този отбор се гледа малко по-иначе. Така че споменатите вече пет отбора отново ще бъдат обичайните заподозрени за получаване на "аванти".
Още: Аморим развенча слуховете за трансфер на Бруно Фернандеш в Реал Мадрид
Още: Барса си спести мъките на Реал, чака ни Ел Класико на финала! Милан и Интер с дежавю
Що се отнася до неминуемите гафове на чернодрешковците, родният им колега е сигурен, че на световно или континентално първенство те не са умишлени.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ливърпул с шампионска победа във Висшата лига, изгонен от Юнайтед няма спирка
"И съдиите са хора, и те грешат. Със сигурност ще видим спорни ситуации, има ли нарушение, няма ли, къде е била топката и тъй нататък. Нека видим световните съдии, пък после да направим паралел нашего брата как се представя в България", казва още Тодоров.
Някои изменения в подхода на реферите, които са заложени в правилника за мондиала, също са предпоставка за гафове. Най-фрапиращите са, че в топката "Бразука" ще бъде вграден чип, който да казва има ли гол, както и чертането със спрей на линията за стената при фаул.
Още: В Аржентина избраха следващия Меси, редица европейски грандове са по петите му
"В Южна Америка тези неща се използват от няколко сезона, така че това не са някакви новости. За европейските арбитри и колегите им от Азия и Африка това е новост, но те са цял месец на обучение в Бразилия, така че не би трябвало да се стига до гафове. Що се отнася до топката с чип, статистиката показва, че европейският начин със съдии зад вратите е по-ефективен, отколкото електрониката и трима рефери на терена", категоричен е Тодоров.