Турция отмъсти на Италия за загубите в Париж и стана еврошампион до 20 години

17 август 2024, 22:31 часа • 2230 прочитания

Турция е европейски шампион по волейбол за жени до 20 години! Във финала южните ни съседки си отмъстиха за загубите на А отбора на страната срещу Италия на Олимпийските игри в Париж и триумфираха в София.

Турция спечели европейската титла по волейбол за жени до 20 години в София

В зрелищен сблъсък Турция надигра Италия с 3:2 гейма (22:25, 25:16, 25:19, 17:25, 15:11). Двубоят продължи 99 минути и бе ръководен от българския съдия Атанас Върбанов. Най-резултатна в мача бе италианката Мерит Чиненянва Адигве с 22 точки, а за златните медалистики - Берен Йеселинмак.

ОЩЕ: Владимир Николов се завръща в националния отбор по волейбол, но като треньор

Припомняме, че на Игрите в Париж 2024 Италия победи Турция както в груповата фаза, така и полуфиналния дуел, а впоследствие южните ни съседки се задоволиха с четвъртото място. Иначе България бе съдомакин на шампионата заедно с Ирландия в продължение на 12 дни (5-17 август). Медалите бяха разпределени в столичната зала „Христо Ботев" пред погледа на президента на Българска федерация по волейбол Любомир Ганев.

Припомняме, че младите "лъвици" останаха без европейски медал, но се класираха за Мондиал 2025 (подробности четете в линка).