Само с един загубен гейм: Италия размаза всичко по пътя и триумфира в Париж 2024

11 август 2024, 17:51 часа • 1702 прочитания

Националният отбор на Италия по волейбол за жени размаза всички съперници по пътя си и триумфира на Олимпийските игри 2024. На турнира в Париж момичетата на Хулио Веласко загубиха само един гейм, а на финала подчиниха САЩ с 3:0 (25:18, 25:20, 25:17).

Италия размаза САЩ на финала в Париж

Италия започна вдъхновено, като в първия гейм се откъсна с 6:1 и 15:7.  С мощна атака на звездата Паола Огечи Егону резултатът стана 1:0. Втората част бе малко по-равностойна. Американките дори дръпнаха с 4:3, но възпитаничките на Веласко обърнаха и поддържаха постоянна преднина.

ОЩЕ: Олимпийските игри в Париж - най-успешните за България през новия век!

Италия отбор

Паола Огечи Егону над всички

В третия гейм равновесието бе до 6:6. След това италианките отново наложиха превъзходство и направиха 6 поредни точки. При 24:16 те имаха осем възможности да затвори мача, като осъществиха още втората след атака в аут на американката Джордан Томпсън. За Италия се открояваше Паола Огечи Егону, която реализира впечатляващите 22 точки. Мириам Фатиме Силе отбеляза 10 точки.

До този мач шампионките победиха всички съперници с по 3:0, освен Доминиканска Репубика, която съумя да им вземе един гейм в мач от първия кръг на надпреварата.

ОЩЕ: Над милион: Сумата, която България ще раздаде на най-добрите си олимпийци