Националките по волейбол запазиха шансове за елиминациите на Европейското до 20 г. в България

12 август 2024, 20:40 часа • 1326 прочитания

Националният ни отбор по волейбол за девойки до 20 години запази шансове за класиране в елиминациите на Европейското първенство по волейбол, провеждащо се в България. "Лъвиците" записаха успех над Хърватия с с 3:1 (25:16, 25:17, 15:25, 25:17)  в шестия си мач от група I.

Националките по волейбол победиха Хърватия

Отборът, воден от селекционера Борислав Крачанов, записа четвърта победа от началото на турнира, но има и две загуби. Това отрежда временното трето място за българския състав, който запазва шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира.

"Лъвиците" запазват шансове за елиминациите на Европейското до 20 г.

България имаше сериозно превъзходство в атака срещу Хърватия. "Лъвиците" се отпуснаха единствено в третия гейм, спечелен от хърватките на 15. Ива Дудова реализира 21 точки в мача, а нейната съотборничка Виктория Коева добави още 14 точки за България.

Ана Бурилович се отличи с 16 точки за тима на Хърватия. Срещата в зала "Христо Ботев" бе изгледана на живо от президента на федерацията Любомир Ганев, който се завърна от Олимпийските игри в Париж.

ОЩЕ: Казийски наистина е бил близо до завръщане в националния, каза защо е отказал