Казийски отбеляза 16 т. и класира Ал Раян на полуфинал в Бразилия

07 май 2014, 11:38 часа • 6320 прочитания

Матий казийски и тимът, в който играе само за Световното клубно първенство - Ал Раян,се класира на полуфиналите в Бело Оризонте. За разгромяващата победа българинът отбеляза 16 точки. Той бе най-резултатен, като 14 от точките отбеляза от атака, а другите от блок и сервис. Тузийският Есперанс бе обречен и затове не страда от поражението с 0:3 ( 26:28, 18:25, 21:25) от Ал Раян в мач от група Б.

В мача обаче най-резултатен стана Хичем Кааби от Есперанс с 20 точки. На тунизийския отбор му липсваше концентрация в края на геймовете. Те водеха в първата част 20:16, но се стигна до равенство - 23:23. Във втория гейм Есперанс не успяха да отбележат 20 точки. Следващият съперник на Ал Раян е УПЦН (Аржентина), на 8 май. Преди Казийски да срещне аржентинците, тази вечер Тренто с Цветан Соколов ще бъдат техен съперник.