България се бори здраво, но отстъпи пред Италия във волейболната Лига на нациите

20 юни 2024, 19:41 часа

Националният отбор на България по волейбол за мъже се бори много здраво, но отстъпи пред тима на Италия в двубой от Лигата на нациите. Срещата от последния турнир, който се провежда в словенската столица Любляна завърши при резултат 3:0 (27:25, 25:20, 25:21) за „скуадрата“.

„Лъвовете“ има за какво да съжаляват

Националният тим на България започна отлично срещата и водеше с 18:13 в първия гейм, но допусна сериозен спад в представянето си и загуби частта с 27:25. В следващите два гейма италианците доминираха и логично ги спечелиха, с което се поздравиха и с победата. За България най-резултатен в мача бе дебютантът Венислав Антов, който реализира 8 точки. С толкова се отличи и Алекс Грозданов. Татаров пък добави 7.

Националният ни отбор мъже отстъпи срещу отбора на Италия в десетата си среща от Волейболната лига на нациите. 🇧🇬🦁 ...

Posted by Bulgarian Volleyball Federation on Thursday, June 20, 2024

Седмо поражение за националите

Загубата пък е седма за националния отбор на България в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Тимът ни е записал и 3 победи. По този начин „лъвовете“ заемат 14-то място във временното класиране. На националите им предстоят още два мача до края на надпреварата – срещу Куба и Аржентина.

Преди дни националният тим на България подчини Турция в Лигата на нациите.