България е 1/2-финалист на Европейското първенство по волейбол за юноши до 20 години!

03 септември 2024, 17:57 часа • 3915 прочитания

България се класира за полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години. Пред началото на днешната среща на "лъвовете" с Испания отборът ни получи приятната новина, че Чехия победи Израел с 3:1 (25:21, 25:15, 20:25, 25:18), което изпраща страната ни във финалната четворка.

България в битка за медалите на Европейското!

България ще стане на първо място в групата при евентуален успех срещу Испания днес в мача, започнал в 17:30 часа. След като шансът България теоретично да бъде елиминирана при загуба днес и успех за чехите с 3:2 отпадна, отборът ни вече може да се подготвя за финалите на първенството в Гърция.

Национален отбор по волейбол до 20 години

Ако България остане на второ място в групата, със сигурност ще срещне отбора на Франция в следващия етап на турнира. При победа над Испания, вариантите за съперник на България са Сърбия, Полша и Турция. При дамите България U20 остана без европейски медал, но се класира за Мондиал 2025.