Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

10 причини да застроим Иракли

20 април 2018, 11:37 часа • 10972 прочитания

10 причини да застроим Иракли

Планът за застрояването на Южното Черноморие е вече в ход.Поредният опит да се прокара застрояване на едни от последните диви места по българското Черноморие е в ход. В началото на април екоминистерството е пуснало за обществено обсъждане доклад за оценка на въздействието върху защитени зони на изменението в общия устройствен план на община Царево, съобщи Mediapool. Той е изготвен през октомври 2017 г., а мотивирани становища по него се приемат до 4 май. Ние дълбоко приветстване тази идея: девствения плаж на Иракли от край време се нуждае от презастрояване, също като Слънчев бряг. Ето 10 причини непременно да изникнат хотели там и най-сетне да цивилизоват това толкова диво място. 

1. На Черноморието липсват строежи 

Всеки човек, посетил българското Черноморие, неминуемо се сблъсква със следния проблем: то просто не е достатъчно застроено. Навсякъде едни и същи девствени плажове, празни дълги улици и почти никакви хотели. Човек и да иска къде да спи и да си плати 200 лева на вечер за ол инклузив, не може да си намери място. Ако Иракли се бетонира както трябва, това ще спре да бъде проблем.  

2. Плажът трябва да бъде изпълнен до краен предел

Плажовете са за това - да свързват хората. Ако на един плаж не ти се падат по по-малко от един квадратен метър свободно пространство, значи не е истински плаж. Застрояването на Иракли би могло да редуцира сериозно този проблем. Поникването на поне 10 хотела би сближило кърпите на хората, а оттам и самите тях. Според последните проучвания на учени от БАН едно море не е море, ако не чуваш тупурканe на детски краченца и смесването на три баса от три заведения, които да пулсират в пясъка точно под измореното ти ухо. Човек отива на море, за да срещне същите хора, които е срещнал в автобуса в София, само че по бански - какво по-хубаво от това? Нека застроим Иракли, за да може и там човек да получи този рядък шанс. 

3. Хотелиерската прослойка е бедна 

Българската хотелиерска класа е твърде бедна. Тия хора нямат пет лева в джоба да си платят кафето. Живеят ден за ден, немощно разперват ръце между двата края и пак не могат да ги вържат. Няколко хотела на Иракли обаче могат да им помогнат да се справят с нищетата. Застрояването на плажа е последният шанс на тези хора да се върнат към живот и да започнал да припечелват по нещичко. 

4. Чистата вода е неприятна 

Чистата морска вода е вредна за тялото. Но виж, пет хотелски канализации, които празнят фекалиите си в морето, биха спомогнали за балансирането на тези твърде високи хигиенични нива, с които Иракли разполага. Проучване, направено сред туристите, е установило, че 70 % от тях предпочита да се натъкват на плаващи пластмасови бутилки и празни кенчета, докато плуват, понеже това им напомня за човешкото раса, от която те не искат да се откъснат и за миг - дори в необятната шир на морето.

5. Хипарите са безотговорни към обществото

Животът на палатки, свиренето на китари, заспиването под хилядите звезди, които светят на плажа на Иракли, издават някаква особена девиация - тези хора са просто непригодни за обществото. Те трябва да заменят подобни диващини с добре приетия живот на ол инклузив, в който се живее само из просторните мраморни коридори на хотела и се изплюсква до дъно цялата шведска маса три пъти дневно. В резултат на това се постига едно пухкаво наднормено тегло, което издава че си станал горд член на мечтаната средна класа. Необходимо е ти, жена ти и двете ти деца да изпълвате изискването за максимум килограми в асансьора. 

6. В Иракли най-сетне ще могат да ходят англичани, датчани и шведи

Тази витална необходимост от чужденци най-сетне трябва да бъде задоволена докрай. Със застрояването на плажа те ще могат да повръщат не само в Слънчев бряг, но и в Иракли. Българското Черноморие от край време се слави като евтина помийна яма, а ние, като едни истински българи, никога не довършваме нещата докрай. Е, ако на Иракли се отвори златния шанс да приема интоксикирани западняци в хотелите си, най-накрая всичко ще бъде наред и нещата ще придобият онази заключителност на пейзажа, която е така необходима.

7. Бум за българската икономика

Бизнесът е в криза, той отчаяно се нуждае от наемането на поредния файтон хора, които да работят като камериерки, чистачки, администратори и пиколота за по 700 лева на месец и 16 часов трудов ден. Застрояването на Иракли ще отвори десетки подобни работни места, които ще ощастливят трудолюбиви младежи, готови да подарят най-ценните си години и лета на българската икономика.

8. Шанс за селфи на крачета

Построяването на няколко хотела на Иракли би повишило значително скоростта на интернет. А и оттам - би дало сериозен принос към стотиците селфита на косо снимани краченца и оставен розовяв коктейл до тях. Това би повишило количеството лайкове на глава от населението, което ще дари рецепиентите им с по-високо самочувствие. Установено е, че жените например въобще не биха отишли на море, ако не получат възможността да оспамят всичко живо със селфита - а на Иракли още дори няма СПА зона, от която да се снимат!

9. Спасители, шамандури

Какво е удоволствието от влизането в морето, ако не чуваш през 3 минути свирката на спасителя, който е решил, че ако не е той, ти обезателно ще се удавиш. Неговата наставническа фигура е част от едно истинско морско преживяване, а застрояването на Иракли би докарало десетки спасители в зоната.

10. Стига са им свидили парите 

Хипарите отдавна са установили, че едноседмичен престой на палатка под звездите на Иракли излиза между 100 и 150 лева. Как би могло това да се сравни с 1800 лева за ол инклузив? Хотелите там най-сетне ще сложат край на тази твърде пестелива хипарска тенденция, от която никой не печели. Помогнете на българската икономика и си изхарчете всички спестявания! А така. Следващата година пак. И недейте бяга на Карадере. И там така ще стане.

Автор: Райко Байчев

Райко Байчев
Райко Байчев Отговорен редактор
Новините днес